Panel Dachowy

 

Największymi zaletami tego produktu jest to, że łączy w sobie niską wagę wraz z tradycyjnym wyglądem oraz nieporównywalną prostotą i szybkością montażu w stosunku do tradycyjnych blach „na rąbek”. Umożliwia to konstrukcja zatrzasku panelu, który posiada zintegrowaną haftrę. Ten rodzaj łączenia arkuszy charakteryzuje się również tym, że mocowanie jest ukryte, przez co nie widać wkrętów na połaci dachu.

Automatyzacja produkcji pozwala na wyprodukowanie paneli dachowych w różnych powłokach oraz w różnych kolorach.

Zalety blach na rąbek stojący:

  • Najbardziej szczelne stalowe pokrycia dachowe na rynku
  • Klasyczne i proste w formie – idealnie łączą tradycję z nowoczesnością
  • Modne a zarazem perfekcyjne w formie pokrycia dachowe
  • Doskonale sprawdzają się na nowoczesnych formach architektonicznych, budynkachinnowacyjnych i niestandardowych
  • Dzięki tradycyjnemu a zarazem bardzo nowoczesnemu wyglądowi perfekcyjnie wkomponowują się w każdą otaczającą architekturę
  • Idealne na dachy budowli sakralnych, zabytkowych, pałacowych

  

 


 

 

Pokrycia dachowe BUDMAT wykonane są ze stali, na którą udzielane są długoletnie gwarancje. Blachy pokryte powłokami typu poliester połysk i poliester mat należą do typu powłok cienkowarstwowych. Grubość lakieru zewnętrznego wynosi 27-38 µm, a gwarancja udzielana na te produkty to 10 lat. Pokrycia dachowe BUDMAT wykonane są ze stali, na którą udzielane są długoletnie gwarancje. Blachy pokryte powłokami typu poliester połysk i poliester mat należą do typu powłok cienkowarstwowych. Grubość lakieru zewnętrznego wynosi 27-38 µm, a gwarancja udzielana na te produkty to 10 lat.Szczególnie polecane są pokrycia ze szwedzkich blach powlekanych Prelaq Nova i Prelaq Nova Matt. Są to materiały grubowarstwowe z warstwą lakieru zewnętrznego o grubości 50 µm. Dzięki temu powłoki mają większą wytrzymałość na korozję i uszkodzenia mechaniczne, a przez to wydłużony 30-letni okres gwarancji. Blachy te charakteryzują się większą odpornością na wszelkie obciążenia cierne mogące wystąpić na dachu (np. zmrożony śnieg, montaż). Wierzchnia warstwa zawiera ziarno polimerowe (ziarno ceramiczne w przypadku Prelaq Nova Matt), które przeciwdziała zarysowaniom powierzchni

 


 

 Lambda®

 

Zmodernizowany panel dachowy LAMBDA® to produkt cechujący się szeregiem istotnych udoskonaleń w stosunku do dotychczas produkowanej wersji. Występujący w dwóch podstawowych wariantach (LAMBDA® L38 oraz LAMBDA® L25) panel wykazuje niezwykłą elastyczność w kształtowaniu wizerunku pokrycia. Charakteryzuje się prostą i uniwersalną formą, dysponuje jednak szerokimi możliwościami indywidualnego dopasowania parametrów takich jak: wysokość rąbka, szerokość całkowita i krycia oraz opcjonalne przetłoczenia wzdłużne. Tak bogate możliwości kształtowania stylu dachu mogą, w zależności od rodzaju budynku i zastosowanego materiału, podkreślać tradycyjny charakter obiektu, bądź nadać mu nowoczesny wyraz.

UWAGA:
Ze względu na budowę paneli dachowych możliwe jest wystąpienie efektu tzw. „falowania” blachy na pokryciu. Jest to zjawisko naturalne na tego typu produktach.

 

Oferujemy dwie podstawowe grupy paneli dachowych LAMBDA®: L38 oraz L25

 

Panele dachowe LAMBDA® L38 
parametry techniczne [w mm]

 

MATERIAŁ WSADOWY

Panele dachowe LAMBDA® L25
parametry techniczne [w mm]

 

 MATERIAŁ WSADOWY

 

 


 

loga-blacho

            


 

 

<< WRÓĆ