Dachówki Tondach

 

 


Holenderka 11 angoba duo

 

 Holenderka 11 to wielkowymiarowy wyrób produkowany przy pomocy najnowocześniejszych ceglarskich urządzeń technologicznych. Dachówka zakładkowa z łączonym systemem żłobienia w częściach górnej i bocznej, umożliwiającym doskonałą ochronę budowli przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Dachówkami można pokryć dach o stosunkowo małym kącie nachylenia (już od kąta nachylenia 22°, z wodoszczelnym pokryciem od 12°). Co wię cej konstrukcja górnych żłobień umożliwia krycie z przesunięciem aż o 25 mm, co z kolei pozwala na wykorzystanie dachówek również na dachach remontowanych o małym kącie nachylenia.

 

Holenderka 11 Angoba Duo

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 Marsylka 12 to nowa dachówka wielkoformatowa

wyprodukowana na najnowocześniejszych ceglarskich liniach technologicznych. Podczas wypalania w pozycji poziomej osiągana jest maksymalna dokładność rozmiarów i kształtu. Marsylka 12 z podwójnymi, szczególnie głębokimi zakładkami (górną i bocznymi), zapewnia stabilne pokrycia odporne zwłaszcza na ekstremalne warunki klimatyczne takie jak gwałtowne opady lub śnieżyce.

 

 Marsylka 12 Angoba brązowa

 


 

 

  

 

Stodo Angoba miedzianaStodo 12 dachówka suwakowa. Nowoczesna dachówka zakładkowa zgłębokim podwójnym żłobieniem, zapewniającym bardzo dobrą ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i równocześnie umożliwia przesunięcie o 40 mm. Część wierzchnia została zaopatrzona w jedno średnie płaskie żłobienie, zatem po położeniu tworzy delikatną i spokojną strukturę na powierzchni dachu. Zgodnie ze szczegółową klasyfikacją mowa o dachówce z
ogranicznikiem w
rowku odprowadzającym wodę z jednym żłobieniem, suwaną w zakładce. Dlatego też można ją kłaść wyłącznie zgodnie z szablonem.

 

  Stodo12 Angoba miedziana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Hranice 11 to dachówka oszczędna wielkoformatowa
przesuwna oHranice 11 naturalna nowoczesnym kształcie. Po ułożeniu struktura dachu wygląda elegancko akcentując linie poziome. Zakładki w kierunku pionowym i poziomym zapewniają bezpieczną  ochronę poddasza w wymagających terenach klimatycznych. Cechy te umożliwiają
proste i bezpieczne pokrycie dachu z przesunięciem do 60 mm.


Hranice 11 naturalna

 

 

 

 

 

 


 


 

Romańska 12 łączy w jednej dachówce zalety zakładkowych płaskich niecek o wyraźnie wysokim stożkowatym sklepieniu. Podczas wypalania w pozycji
poziomej osiągana jest maksymalna dokładność rozmiarów i kształtu z wyróżniającymi się właściwościami fizyczno-chemicznymi. Dachówka swoją strukturą sprawia wrażenie elegancji antycznych stylów budownictwa i ma zastosowanie na dachach nowoczesnych oraz zabytkowych.

 

Romańska 12 Amadeus czewrwona
 

 

 

 

 

 


 

                                                                                                             

 

 

 

 

Karpiówka to dachówka tradycyjna, gładka umożliwiająca pokrywanie różnych kształ-tów dachów, nawet zaokrąglonych (jaskółki, wieże, kosze). Produkowana jest w wykroju półokraglym i segmetowym. Karpiówka może być układana w łuskę lub koronkę. W celu łatwego montażu każda z dachówek połaciowych posiada w części górnej dwa zaczepy oraz dwa otwory.

 

 

 Karpiówka naturalna

 

 

 

 

 

 


 

 

Dachówka Mnich-Mniszka składa się z dwu części - dolnej części - mniszki i górnej części mnicha. Pozwala ułożyć nawet skomplikowane kształty zaoblone (oko, stożek). Bardzo stosowna do rekonstrukcji dachów obiektów zabytkowych. Dachówka mnich-mniszka układana jest przeważnie na zaprawę. Układanie jest pracochłonne, wymagające i różniące się od układania pozostałych rodzajów pokrycia.

 

 

 

Mnich Mniszka Angoba antik